Najtańszy kredyt konsolidacyjny – jak znaleźć?

Opublikowane przez Iza Jaskółka data
Najtańszy kredyt konsolidacyjny – jak znaleźć?

Kredyt konsolidacyjny to zobowiązanie, które przeznaczane jest na spłatę innych zadłużeń. Jest to więc produkt, z którego mogą skorzystać osoby mające problemy z uregulowaniem zaciągniętych kredytów. Takie produkty oferowane są przez niektóre banki, warto sprawdzać, jakie mają one parametry i czy to rzeczywiście się opłaca. Jak więc znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny i dlaczego warto z niego skorzystać?

Kredyt konsolidacyjny – co to?

Kredyt konsolidacyjny jest to zobowiązanie, które łączy kilka kredytów w jeden. Przeznaczany jest więc na spłatę innych zaciągniętych zadłużeń, które przewyższają możliwości finansowe kredytobiorcy. Kredyt konsolidacyjny scala inne zobowiązania i ustalana jest jedna rata, która powinna być niższa niż te dotychczas spłacane. Wydłuża się też okres kredytowania, aby kredytobiorca był w stanie spłacić pożyczkę. Dzięki temu można uniknąć wpadnięcia w długi. Niższa rata i przede wszystkim – jedna, może skutecznie odciążyć domowy budżet.

Kredyt konsolidacyjny – kto może skorzystać?

Z kredytu konsolidacyjnego korzystają przeważnie osoby, które mają zaciągniętych kilka kredytów, tracą nad nimi kontrolę i coraz trudniej im je spłacać. Warto pomyśleć o konsolidacji kredytu jeszcze zanim pojawi się spłacanie zobowiązań po terminie lub nie będą one w ogóle spłacane. Z kredytów konsolidacyjnych korzystają również ci, którzy mają kilka pożyczek, ale woleliby mieć jedną, dzięki czemu nie musieliby pamiętać o różnych terminach spłat. Jeśli natomiast po kredyt konsolidacyjny zwracają się osoby, które nie spłacają już kredytów, wówczas ich wniosek może zostać odrzucony z powodu złej historii kredytowej. Wtedy można skorzystać z usług parabanków, które mają w ofercie pożyczki konsolidacyjne dla zadłużonych, jednak ich koszty będą znacznie wyższe niż w przypadku produktów bankowych.

Kredyt konsolidacyjny – gdzie najłatwiej dostać?

Szukając takiego produktu finansowego warto skorzystać z porównywarek kredytów konsolidacyjnych. Dzięki nim będzie można przejrzeć, który bank jaką ma ofertę pod względem istotnych parametrów jak oprocentowanie RRSO, prowizja, całkowita kwota do spłaty czy prognozowana rata. Pomocne mogą być również rankingi kredytów konsolidacyjnych na aktualny miesiąc.

Kredyt konsolidacyjny – dlaczego warto?

Bywa, że kredyt konsolidacyjny to jedyny sposób, by uniknąć wpadnięcia w długi. Warto z tego skorzystać, ponieważ nigdy nie wiadomo, czy w przyszłości nie będzie nam potrzebny kredyt hipoteczny. Mając negatywną historię kredytową, bank może odrzucić wówczas nasz wniosek. Kredyt konsolidacyjny to także bieżące korzyści. Mając jedną ratę do spłaty, a nie kilka, i to jeszcze niższą, dużo łatwiej będzie ją spłacać. Polepszy się również nasza sytuacja finansowa. Przez to też wydłuży się okres kredytowania, jednak to dzięki niemu zachowamy pozytywną historię kredytową. Zaletą jest również ustalenie dogodnego terminu płaconej raty. Może to być np. dzień, w którym przelewane jest wynagrodzenie. Banki mogą pójść na wiele ustępstw w stosunku do klienta, byle tylko ten skorzystał z ich usług.