Kredyt konsolidacyjny – gdzie najlepiej wziąć?

Opublikowane przez Maryla Kniczka data
Kredyt konsolidacyjny – gdzie najlepiej wziąć?

Kredyt konsolidacyjny to instrument finansowy, który pozwala na połączenie w jedno wielu zobowiązań. Dzięki temu można płacić znacznie niższą miesięczną ratę. To pozwala na znaczne odciążenie domowego budżetu, ale czy tylko?

Kredyt konsolidacyjny – co to?

Kredyt konsolidacyjny powstał po to, by pomóc osobom, które mają kilka zobowiązań, połączyć je w jedno. W dodatku z jedną niższą ratą. Możliwe jest to dzięki wydłużeniu okresu kredytowania. Korzystając z oferty banków na kredyt konsolidacyjny, otrzymuje się nowe zobowiązanie, które pokrywa wszystkie dotychczasowe zadłużenia. Tak więc ma się tylko jedną płatność miesięcznie. Co więcej – jednego wierzyciela. Dzięki temu da się znacznie lepiej zapanować nad historią kredytową. A co można skonsolidować? Właściwie wszystkie instrumenty finansowe oferowane przez banki: limity na kartach, debety na kontach, kredyty gotówkowe, hipoteczne, samochodowe. Tak więc niezależnie od tego, co przyczyniło się do narośnięcia wysokich opłat, da się je połączyć w jedno zobowiązanie. Dzięki temu łatwiej będzie kontrolować jego spłatę.

Gdzie wziąć kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny ma w ofercie niemalże każdy bank. Jednak należy wiedzieć , że coraz trudniej jest go otrzymać. Dlaczego? Proces analizy wniosku o kredyt oddłużeniowy jest niemalże taki sam, jak w przypadku innych zobowiązań. Tak więc bank musi sprawdzić zdolność i historię kredytową. W sytuacji, gdy ma się kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny, sprzęt kupiony na raty itp., należy liczyć się z tym, że jest bardzo wysoki stosunek rat do dochodu. Regulacje narzucone przez KNF zamykają drogę do kredytu.

Konsolidacja kredytu jest jest jednak możliwa w placówkach, które nieco mniej rygorystycznie podchodzą do sprawdzania zdolności. Bank Getin Bank jest elastyczny w tym temacie, obciążenie w nim może wynieść 65% dochodu. Jednak ryzyko odbija sobie wysokimi kosztami. Wnioskować o kredyty konsolidacyjne można także w Plus Banku i w Alior Banku. Ten ostatni umożliwia konsolidację na stosunkowo wysokie kwoty. Oczywiście nie ma sensu biegać po wszystkich bankach i pytać o możliwości, bowiem to jeszcze bardziej niszczy szanse na cokolwiek.

Pożyczka konsolidacyjna – dla kogo?

Inną sprawą jest konsolidacja chwilówek. Tutaj konieczne jest zgłoszenie się nie do banku, a do parabanku. Pożyczka konsolidacyjna jest dla każdego. Pozwala na pozyskanie środków finansowych na spłatę różnego rodzaju zobowiązań. Plusem tego typu oferty jest to, że nie trzeba spełniać takich wymagań, jakie są narzucane przy kredytach konsolidacyjnych. Parabanki nie muszą trzymać się tak restrykcji Komisji Nadzoru Finansowego. Przez to nie zaglądają do baz typu BIK, nie liczą aż tak skrupulatnie zdolności kredytowej.

Właśnie dlatego możliwe są pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej. Niezależnie od tego, jaki jest stosunek dochodu do wydatków, można wnioskować w parabanku o konsolidację zobowiązań. Dzięki temu znacznie łatwiej można spłacić długi.

Oczywiście koszt tego jest taki, że znacząco wydłuża się okres kredytowania, a przez to i dług. Bywa i tak, że trzeba zapłacić za rozpatrzenie wniosku o konsolidację. Jednak comiesięczna ulga w opłatach wynagradza takie aspekty.


Comments ( 2 )

  1. Eliza
    Mnie doradca powiedział, żeby pytać, gdzie się da. Trzeba zobaczyć, gdzie propozycja będzie najbardziej korzystna. Nie ma co zmieniać banku na gorszy. A samemu czasami można jakiś niuans przeoczyć.
  2. Przemek
    Wydaje mi się, że ten kredyt trzeba brać tam gdzie dają, bo przy kilku zobowiązaniach można mieć kłopot z otrzymaniem finansowania tam gdzie się chce, na super warunkach