Kredyt konsolidacyjny – gdzie najłatwiej dostać?

Opublikowane przez Maryla Kniczka data
Kredyt konsolidacyjny – gdzie najłatwiej dostać?

Nie wiesz, czym jest kredyt konsolidacyjny? Zastanawiasz się, czy warto go zaciągnąć? Jakie korzyści daje konsolidacja kredytów? Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące kredytów konsolidacyjnych.

Kredyt konsolidacyjny – co to jest?

W ofertach banków znajduje się wiele produktów finansowych. Dla nich najważniejszymi z nich są kredyty. Nic dziwnego, w końcu to na nich zarabiają. Jednym z nieco rzadziej reklamowanych, ale dość popularnych produktów bankowych, jest kredyt konsolidacyjny. Nie każda placówka go zaoferuje, ale warto wiedzieć, że istnieje. A co to jest kredyt konsolidacyjny?

To produkt bankowy, który polega na tym, że spaja inne zobowiązania. Osoba, która ma kilka kredytów może połączyć je w jeden. A jakich? Banki oraz instytucje finansowe oferują konsolidację kredytów gotówkowych, samochodowych, ratalnych, odnawialnych, a nawet zobowiązań z kart kredytowych. Dzięki połączeniu ich w jedno zobowiązanie znacznie łatwiejsza jest ich spłata w terminie.

Kredyt konsolidacyjny – na czym polega?

A na czym polega kredyt konsolidacyjny? Na pytanie to udzielono już częściowej odpowiedzi. Kredyt konsolidacyjny polega na połączeniu wszystkich posiadanych zobowiązań w jedno. Jak należy to rozumieć? Otóż zamiast kilku rat kredytowych, płaci się tylko jedną. Bank przenosi do siebie wszystkie kredyty, nawet te zaciągnięte w innych firmach. Skonsolidować można kredyt gotówkowy, ratalny, karty kredytowe, pożyczkę na samochód, a nawet w przypadku posiadania debetu – zadłużenie rachunków bieżących.

Połączenie kilku kredytów w jeden często jest jedynym wyjściem, by poradzić sobie w sytuacji, gdy coraz trudniej udaje się spłacać zobowiązania na czas. Kluczowa czasem jest zmiana dnia, w którym należy dokonać wpłaty.

Kredyt konsolidacyjny – czy warto?

Dzięki konsolidacji kilku zobowiązań w jeden dług ma się do spłacenia tylko jedną ratę w miesiącu. To może przynieść ulgę domowemu budżetowi. Tak więc na pytanie, czy kredyt konsolidacyjny się opłaca, można z powodzeniem odpowiedzieć twierdząco. Jednak zależy to od kilku rzeczy.

Przede wszystkim warto wiedzieć, że bank może połączyć kilka kredytów, ale aby rata za nie była atrakcyjna, często musi również wydłużyć okres kredytowania. To podnosi często koszty okołokredytowe. Jednakże w sytuacji, gdy trudno jest w terminie spłacać kilka różnych zobowiązań, to lepiej być terminowym, dopłacić nieco do całego długu, ale nie mieć ryzyka, że stanie się niewypłacalnym.

Kredyt konsolidacyjny – gdzie najłatwiej dostać?

Chcąc wziąć kredyt konsolidacyjny, który połączy wszystkie dotychczasowe zobowiązania w jedno, warto przejrzeć oferty wielu banków. Najprościej zrobić to korzystając z Internetu. Da się znaleźć niejeden kalkulator kredytu, który pomoże porównać możliwości. A gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny? Niektórzy powiedzą, że w banku, w którym ma się najwięcej zobowiązań, ale wcale tak nie musi być. Warto porównać oferty i wybrać, gdzie jest najkorzystniejsza opcja, a jak wniosek zostanie odrzucony – próbować szczęścia gdzieś indziej.

Comments ( 4 )

 1. Diego
  A parabanki nie mają w swoich ofertach pożyczek konsolidacyjnych? Cos mi się ostatnio o uszy obiło, a Państwo nic nie wspominają...
 2. Melon
  Każde instytucje mają w swoich ofertach kredyty różnego rodzaju — nie tylko banki.
 3. Anzelm
  Pewnie niektóre parabanki mają taką ofertę, ale nawet nie chcę myśleć, jak wysoko jest ona oprocentowana. Gdzie jak gdzie, ale do pozabankowej firmy finansowej bym po taki kredyt nie poszedł.
 4. 0lga
  Ja myślę, czy nie jest najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny w banku w którym mamy konto bankowe, chyba powinni być bardziej przychylni swoim klientom?