Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń – jak dostać?

Opublikowane przez Adam Jezierzak data
Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń – jak dostać?

Na kredyt konsolidacyjny często decydują się osoby, które zaciągnęły kilka zobowiązań, a ze względu na pogorszenie się swojej sytuacji finansowej, mają coraz większe problemy z ich spłatą. Jednak ze względu na niską zdolność kredytową nie zawsze będzie to możliwe. Co wtedy?

Na czym polega konsolidacja kredytów?

Kredyt konsolidacyjny umożliwia połączenie kilku zadłużeń w jedno, ze wspólną ratą. Jego największą zaletą jest to, że rata ta jest niższa, niż suma wszystkich miesięcznych zobowiązań. Dzieje się tak, ponieważ oferowane jest niższe oprocentowanie oraz jednocześnie wydłużeniu ulega okres spłaty. I choć to sprawia, że kredyt konsolidacyjny zwykle jest droższy, pozwala na utrzymanie płynności finansowej. Pomijając więc aspekt ekonomiczny, dla wielu jest to korzystne rozwiązanie.

Skonsolidować można różnego rodzaju zobowiązania, zarówno kredyt gotówkowy, jak i samochodowy, pożyczkę, limit na karcie kredytowej czy… kredyt hipoteczny. I nie powinno być większych problemów z jego przyznaniem, gdy chodzi o niewysokie kwoty, do kilkunastu tysięcy. Lecz gdy suma Twoich wszystkich zadłużeń jest wysoka, wymagane może być dodatkowe zabezpieczenie, np. hipoteka.

Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń w banku

W banku możesz dostać kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń. Tak jak zostało to już wspomniane, do określonej kwoty nie jest to nawet wymagane i w takiej sytuacji znajduje się większość klientów. Gorzej, gdy wnioskowana suma jest wysoka, a okres spłaty ma wynosić kilkanaście lat.

W takiej sytuacji bank chciałby mieć pewność, że będziesz w stanie regulować swoje zobowiązania. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zabezpieczenie hipoteczne. W wypadku, gdy przestaniesz spłacać kredyt konsolidacyjny, bank może wystąpić o całkowite przeniesienie praw własności na niego, tym samym zmniejszając podejmowane ryzyko.

Kredyt z zabezpieczeniem hipotecznym zwykle oferowany jest też na korzystniejszych warunkach, więc jeśli masz taką możliwość, warto się nad tym zastanowić. A co, gdy Twoja zdolność kredytowa jest niska i w żaden sposób nie jesteś w stanie zabezpieczyć zobowiązania?

Pożyczka konsolidacyjna bez BIK w parabanku

W przypadku banków problemem nie do ominięcia może okazać się zła historia kredytowa. Jeśli w BIK lub w innych bazach dłużników znajdują się informacje o problemach ze spłatą zobowiązań, automatycznie stajesz się niewiarygodnym klientem, a ryzyko pożyczenia Ci pieniędzy gwałtownie wzrasta. Gdzie wtedy szukać pomocy? W parabankach.

W ich ofercie znajdziesz nie kredyty, lecz pożyczki konsolidacyjne. Zasada działania jest jednak taka sama. Natomiast zwykle łatwiej jest je dostać, instytucje pozabankowe często akceptują ryzyko związane z przyznawaniem środków osobom ze złą historią kredytową. Przy czym trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że warunki mogą być gorsze, niż te oferowane w bankach. Mowa oczywiście o prowizji, oprocentowaniu. I tutaj trzeba zaznaczyć, że mogą, lecz nie muszą.

Dlatego poszukiwania zawsze warto rozpocząć od skorzystania z porównywarek kredytów konsolidacyjnych, dzięki którym w jednym miejscu sprawdzisz wiele różnych produktów finansowych.