Jak dostać kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej?

Opublikowane przez Maryla Kniczka data
Jak dostać kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej?

Chcesz wnioskować o kredyt konsolidacyjny, ale nie masz zdolności kredytowej? Zastanawiasz się, czy możliwe jest mimo to skorzystanie z takiej oferty? Wyjaśniamy, jak dostać kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej.

Kredyt konsolidacyjny – co to?

Na wstępie warto wyjaśnić, czym jest kredyt konsolidacyjny. Dzięki temu możliwe będzie zrozumienie, dlaczego w ogóle warto się o niego starać i jak mogą dokonać tego osoby, które mają problemy finansowe. Kredyt konsolidacyjny to zobowiązanie polegające na tym, że łączy się kilka długów w jeden w celu obniżenia wysokości comiesięcznych kosztów.

Kredyty konsolidacyjne umożliwiają połączenie niemalże wszystkich rodzajów kredytów bankowych. Tak więc skonsolidować można wykorzystane limity na kartach, kredyty ratalne, gotówkowe, odnawialne, samochodowe, mieszkaniowe.

A po co się bierze kredyt oddłużeniowy? Przede wszystkim nie po to, by połączyć wszystkie zobowiązania w jedno, ale by ta jedna rata była niższa niż dotychczasowe. Dzięki temu, klientowi ma być łatwiej terminowo spłacać dług. Jednak ma to swoje konsekwencje. Aby możliwe było płacenie niższej raty, konieczne jest wydłużenie okresu kredytowania. To pociąga za sobą więcej odsetek. Tak więc w całkowitym rozrachunku, jest to rozwiązanie nie do końca opłacalne. Jednak dla wielu osób, które mają problemy ze spłatą zbyt wysokich rat, jest to świetna opcja. Odciążenie domowego budżetu jest lepszym wyjściem niż tonięcie w długach.

Jednak opcja kredytu konsolidacyjnego jest raczej dla osób, które myślą o tym, że wkrótce mogą pojawić się problemy ze spłatą, a nie dla kredytobiorców, którzy mają już opóźnienia w spłacie zobowiązań. W sytuacji, gdy zostaną przekroczone terminy spłaty, wiarygodność kredytowa znacznie się pogorszy. Odbije się to na tym, że nie będzie możliwości wzięcia kredytu konsolidacyjnego. Czy na pewno?

Jak dostać kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej?

Banki nie mogą udzielać kredytów osobom, które nie mają pozytywnej historii kredytowej, a także gdy w wyniku tego, jak i innych działań kiepsko prezentuje się też zdolność kredytowa. To jest dla banku zbyt duże ryzyko, ale i złamanie zasad. Właśnie dlatego kredyty bez badania zdolności kredytowej nie są możliwe do otrzymania. Nie ma możliwości, by bank zdecydował się na taki krok. W sytuacji, gdy pojawia się ryzyko, że będą problemy ze spłatą lepszym wyjściem jest zgłoszenie się do banku z prośbą o karencję lub wakacje kredytowe. Jeśli problemy nie są chwilowe, wówczas rozwiązaniem może być konsolidacja kredytu. Jednak w sytuacji, gdy doszło już do przekroczenia terminów, bank nie pomoże.

Pożyczki konsolidacyjne

Pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej są rozwiązaniem na uregulowanie dotychczasowych zobowiązań. Ale nie tylko. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie stabilności finansowej. Pożyczka konsolidacyjna działa tak samo jak kredyt konsolidacyjny. Z tą różnicą, że udzielają ich parabanki. Dzięki temu wymagania są znacznie mniej surowe. Nie wymagają sprawdzania historii kredytowej, zdolności kredytowej. Dzięki temu możliwa jest konsolidacja chwilówek, ale i innych zobowiązań. Warto jednak wiedzieć, że pożyczki konsolidacyjne umożliwiają spłatę zadłużeń, które nie przekraczają kilku tysięcy. Chociaż różnie to bywa. Najczęściej każdy przypadek jest analizowany indywidualnie.


Comment ( 1 )

  1. Olek98
    Muszę przyznać, że konsolidacja kredytu bez zdolności to moim zdaniem średni pomysł. Może się to wydać dobrym rozwiązaniem, ale z doświadczenia mogę powiedzieć, że łatwo się tylko pogrążyć w długach. Tak czy inaczej życzę powodzenia>