Gdzie zgłosić się po kredyt konsolidacyjny, aby szybko otrzymać gotówkę?

Opublikowane przez Mateusz Sitek data
Gdzie zgłosić się po kredyt konsolidacyjny, aby szybko otrzymać gotówkę?

Coraz większą popularnością wśród klientów banków cieszy się wybór kredytu konsolidacyjnego. Jest to produkt, który pozwala na połączenie w jedno kilku różnych zobowiązań, a tym samym zmniejszenie comiesięcznych wysokich kosztów spłaty rat. Gdzie jednak najlepiej zgłosić się po taki kredyt?

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to popularny produkt bankowy, o charakterze celowym. Za jego pomocą można połączyć w jedno wszystkie aktualnie posiadane zobowiązania, które wiążą się z dużym comiesięcznym obciążeniem finansowym. W ten sposób zyskuje się nową umowę kredytową na korzystniejszych warunkach, z jedną niższą, łatwiejszą do spłaty ratą i ujednoliconym oprocentowaniem. Jest to rozwiązanie dedykowane przede wszystkim tym klientom, którzy swoje zobowiązania dotychczasowo spłacali terminowo i nie mają innych zadłużeń.

Gdzie szukać kredytu konsolidacyjnego?

Jeżeli chodzi o banki, to zdecydowanie każdy z nich posiada w swojej ofercie kredyt konsolidacyjny. Jako że takich instytucji finansowych mamy całkiem dużo, wybór najlepszej propozycji może nie być taki łatwy. Rozwiązaniem będzie tutaj internet i dostępne w nim porównywarki. Serwis 17bankow.com pozwala na zweryfikowanie różnych ofert, także pod względem swoich realnych potrzeb. Korzystając z podobnych wyszukiwarek, wystarczy wpisać kwotę kredytu, jaką się potrzebuje oraz okres spłaty możliwy do zrealizowania i otrzyma się listę placówek, które mogą nam to umożliwić.

Gdzie najszybciej można dostać kredyt konsolidacyjny?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, jako że wszystkie banki w Polsce muszą przestrzegać przepisów prawa. Te z kolei dość jasno określają, w jaki sposób powinno się weryfikować każdego klienta – to oznacza, że zanim otrzyma się gotówkę, zostanie się dokładnie sprawdzonym pod względem zdolności i wiarygodności kredytowej. Jeżeli nasza sytuacja jest pewna, nie mamy żadnych niespłaconych zadłużeń, do tego z wyprzedzeniem zgromadzimy wszystkie potrzebne dokumenty, problemu nie będzie w żadnym banku.

Na co zwracać uwagę wybierając kredyt konsolidacyjny?

Tak jak w przypadku każdego innego zobowiązania finansowego, należy przed podjęciem decyzji dokładnie zapoznać się z parametrami danej oferty. Istotne będzie więc sprawdzenie RRSO, prowizji, oprocentowania czy całkowitego kosztu kredytowania. Rozkładając zadłużenie na określony czas spłaty, warto też zwrócić uwagę na to, jaka wyjdzie wysokość comiesięcznych rat. Warto pamiętać, że suma wszystkich zobowiązań nie powinna przekraczać 30 – 40% naszych dochodów!

Dla kogo kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to przede wszystkim wybór dla tych osób, które mają kilka różnych zobowiązań, składających się na dość wysoką sumę opłat każdego miesiąca, ale choć jest to obciążające dla budżetu – spłacają wszystko regularnie. Należy pamiętać, że kredyt konsolidacyjny nie jest kredytem oddłużeniowym. Jeżeli z jakichś przyczyn zalegamy z płatnościami, żaden bank nie udzieli nam takiego zobowiązania. To propozycja dla tych, którzy rzetelnie wszystko płacą, ale czują, że w przyszłości mogą mieć z tym problem. Dodatkowo tego typu kredytem można najczęściej spłacić jedynie inne produkty bankowe i nie wlicza się pożyczek i chwilówek pozabankowych.


Comments ( 3 )

  1. ABC
    Dzisiaj tylko internet. No, chyba że jest w okolicach weekendu, to lepiej iść do placówki, żeby zweryfikować łatwiej tożsamość. Myślę, że czasami dobrze jest poprosić o wsparcie doradcę kredytowego. On pomoże w wyborze najkorzystniejszej oferty. Dzięki niemu też znacznie łatwiej jest przejść przez procedurę.
  2. Natasza
    Ja bym przez internet na pewno nie brała kredytu konsolidacyjnego. Gotówkowy może, ale na małą kwotę. Inne zobowiązania to tylko w banku, najchętniej przy dwóch konsultantach naraz.
  3. Chrystian
    Tak szczerze mówiąc, to nawet, jakbym wiedział, gdzie zgłosić się po kredyt konsolidacyjny, to i tak bym nie poszedł. Nie ma co wychodzić z długów, z pomocą kolejnych długów!